گزارش سرمایه انسانی هلدینگ دارویی گلرنگ

راه اندازی خط تولید داروهای هازارد تا پایان سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فاران شیمی خبرداد:

شرکت دانش بنیان فاران شیمی به عنوان پیشگام در تولید مواد اولیه و محصولاتِ ترک اعتیاد و سوء‌مصرف مواد، درصدد است که تا پایان سال ۱۴۰۱ خط تولید داروهای هازارد را راه اندازی کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری دارویی گلرنگ، مهندس مولایی مدیرعامل شرکت «فاران شیمی»، ‌با بیان اینکه این شرکت به‌عنوان نخستین شرکت تأسیس شده در هلدینگ دارویی گلرنگ، پیشرو در تولید مواد اولیه‌ و محصولات نهایی داروهای ضد درد و ترک اعتیاد است، گفت: سه ماده موثره دارویی(API) شامل “بوسنتان مونو هیدرات”، “اکسی کدون هیدروکلراید” و “بوپرنورفین هیدروکلراید” برای نخستین بار در کشور توسط فاران شیمی تولید و عرضه شده است.

وی افزود: هم‌اکنون نیز به عنوان اصلی‌ترین تولیدکننده‌ بوپرنورفین، تأمین‌کننده‌ این ماده‌ موثره برای سایر تولیدکنندگان دارو در کشور است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فاران شیمی تصریح کرد: افزون بر داروهای ترک اعتیاد، سبد محصولات فاران شیمی شامل ۳۶ دارو در گروه‌های درد، تنفسی، مغزواعصاب، گوارش، قلب، سرماخوردگی، دیابت، کلیه و مکمل نیز هست.

وی در ادامه تاکید کرد: این مجموعه در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی و برای تأکید بر رویکرد بیمارمحور در بخش سلامت، «گروه‌ مراقبت‌های بیماران(فاران پلاس)» را راه‌اندازی کرده است که بیمار را در تمام طول درمان، از تهیه دارو تا بهبودی کامل، همراهی می‌کند.

مهندس مولایی در پایان با اعلام راه‌اندازی و بهره‌برداری کامل خط تولید داروهای هازارد تا پایان سال ۱۴۰۱ در مجموعه دانش بنیان فاران شیمی از برنامه ریزی این شرکت برای حضور در جمع ۱۰ شرکت برتر دارویی جهان در زمینه‌ی نارکوتیک تا سال ۱۴۰۴خبرداد.

سایر اخبار

دانستنی ها